Obchody Rocznicowe Szkoły 12 kwietnia 2013 r.


Jubileusz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa

w Rudzie

W dn. 12 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Rudzie w Gminie Wieluń odbyła się uroczystość środowiskowa obchodów X Rocznicy Nadania Szkole Imienia i XX Rocznicy powstania nowej siedziby szkoły połączona z Powiatowym Świętem Ludowym.

Uroczystości zostały objęte honorowym patronatem Wicepremiera, Prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, Wicemarszałka Sejmu RP Eugeniusza Grzeszczaka Posła na Sejm RP i Prezesa ZW PSL Mieczysława Łuczaka.

Na uroczystość z życzeniami przybyli zaproszeni goście w osobach Pawła Bejdy - Wicewojewody Łódzkiego, Artura Bagińskiego - Wicemarszałka województwa łódzkiego oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi - Wicekurator Konrad Czyżyński i Dyrektor Delegatury KO w Sieradzu Hanna Banach. Wśród gości byli również włodarze miasta i powiatu, dyrektorzy wszystkich szkół na terenie gminy Wieluń oraz jednostek organizacyjnych .

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji społeczności szkolnej i rolników w tutejszym kościele parafialnym pw. Św. Wojciecha .

W części oficjalnej Wicekurator Konrad Czyżyński odczytał listy Kuratora z życzeniami dla wszystkich Pracowników i Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Rudzie. Mottem listu była sentencja Wincentego Witosa - patrona szkoły ,, ... Szkoła podstawą wszelkiego postępu i dobrobytu ...". Kurator w liście nadmienił, że patron, którego szkoła wybrała jest wzorem, który zobowiązuje do uczciwości, obowiązkowości, pracy nad sobą, do kultywowania tradycji i patriotyzmu oraz życzył społeczności szkolnej aby ideały jakimi kierował się w życiu Wincenty Witos, były zawsze drogowskazem dla kolejnych roczników wstępujących w progi szkoły.

Odczytano też list gratulacyjny Wiceministra Edukacji Narodowej, Sekretarza Stanu Tadeusza Sławeckiego, w którym minister życzył uczniom, aby zdobyli te umiejętności, które pozwolą im odnaleźć swoje miejsce we współczesnym świecie i aby pamiętali o historii swej wielkiej i małej Ojczyzny.

Starosta wieluński Andrzej Stępień odczytał list gratulacyjny od Wicemarszałka Sejmu RP Eugeniusza Grzeszczaka. W imieniu Burmistrza Wielunia Janusza Antczaka życzenia złożyli na ręce Dyrektor szkoły Izabeli Nowak Wiceburmistrz Janusz Pamuła i Sekretarz Gminy Wieluń Magdalena Majkowska. Burmistrz Wielunia ufundował szkole tablicę pamiątkową z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i sukcesów.

Po części oficjalnej obchodów przybyli goście obejrzeli widowisko poetycko - patriotyczno - muzyczne pt. ,,Największym dobrem jest wolność Ojczyzny - wspomnienie o Wincentym Witosie" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzie z udziałem zespołu śpiewaczego ,,Czeremcha" działającym przy Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu z filią w Rudzie. Podczas uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową - drewniana płaskorzeźbę przedstawiającą zagrodę W. Witosa w Wierzchosławicach autorstwa Grzegorza i Andrzeja Kołaczków, ufundowaną przez społeczność Rudy oraz posadzono pamiątkowe drzewa.

Zdjęcie Poczet sztandarowy szkoły _004_001_344845
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Życzenia Burmistrza _004_001_344847
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Łukasz Dydyna w roli Witosa _004_001_344850
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Występ artystyczny _004_001_344854
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Zespół śpiewaczy Czeremcha działający przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu z filią w Rudzie pod kierunkiem Marka Dery _004_001_344851
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Sadzenie pamiątkowego drzewa przez zasłużonego mieszkańca Rudy Stanisława Żółtaszka _004_001_344855
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Życzenia dla sponsorów _004_001_344853
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Informacja wytworzona przez:
Izabela Nowak , w dniu:  09‑04‑2013 22:59:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Jolanta Golańska , w dniu:  09‑04‑2013 22:59:00
Data ostatniej aktualizacji:
14‑04‑2013 23:54:25
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie